Floristika

Vytvářím dekorace z květin a přírodních materiálů. Protože neprovozuji kamenný obchod, tvořím pouze na zakázku. Kytice z květin z vlastní produkce nebo z dovozu, adventní věnce či svícny a aranžmá na vánoční stůl, jarní či podzimní věnce na dveře a mnoho dalšího.

Preferuji přírodní materiály a myslím, že květy nejlépe vyniknou ve své přirozené kráse, bez dalších zbytečných příkras. Mám ráda všechna roční období a jednotlivé sezóny, protože v každé se dá vykouzlit originální květinové dílo. Proč chtít tulipány na podzim, když zrovna kvetou jiřinky?

Rostlinný materiál sbírám na zahrádce, v lese, na mezi, v příkopu i na louce, ale někdy ho kombinuji s květinami z dovozu. V takovém případě jsou květiny pro vás vždy čerstvé, protože je objednávám jen pro konkrétní příležitost.

Zajímá mě také netradiční pěstování a použití rostlin – kokedamy, aerária, tilandsie v závěsných objektech z mosazných trubiček (himmeli), závěsné květináče. Mohu vám rovněž vytvořit návrh interiérové zeleně – vyberu vhodné nádoby i pokojové rostliny. Aktuální nabídka zde.

Ukázky realizací najdete níže v jednotlivých galeriích: