Jak probíhá spolupráce

1. Zjištění dostupnosti termínu

Pokud chcete vytvořit květinovou výzdobu na svoji svatbu a líbí se vám moje práce, nejprve mi napište, případně zavolejte:

e-mail: katka.jonas@totokvete.cz
telefon: +420 728 782 819

Do e-mailu mi, prosím, napište:
– datum svatby a čas obřadu
– místo, kde se bude svatba konat
– informaci, zda si budete chtít květiny jen vyzvednout nebo máte zájem také o přípravu přímo na místě
– přibližný soupis všech květinových dekorací, o které máte zájem (kytice, korsáže, květiny na obřad apod.)

2. Rezervace termínu

Pokud je váš termín volný, prohlédli jste si orientační Ceník a máte vážný zájem o zajištění svatební květinové výzdoby z mojí dílny, poprosím vás o uhrazení rezervačního poplatku.

Rezervační poplatek ve výši 1 500 Kč je v případě následného zrušení termínu nevratný, ale jinak bude na konci odečten z celkové částky za svatbu. Zaplacením tohoto poplatku souhlasíte s využitím služeb To to KVETE a já se zavazuji k dodání květin na domluvený termín. 

3. Osobní setkání

Osobní setkání je ideální varianta, ale pokud nežijete přímo v Hradci Králové či okolí, můžeme vše doladit po telefonu, skypu apod. či e-mailem.

Protože pracuji z domu, resp. v zahradní dílně (která, obzvlášť v zimě, není příliš pohodlná pro delší vysedávání), pro schůzky navrhuji vždy raději některou z hradeckých kaváren v centru města.

Ještě před schůzkou vás poprosím o vyplnění (nebo alespoň pročtení) poptávkového formuláře, který je, doufám, takovým podkladem pro utřídění myšlenek a návodem k sepsání (či alespoň promyšlení) vaší představy o svatebních květinách.

4. Předběžná kalkulace

Do 14 dnů po schůzce vám pošlu e-mail s kalkulací a se shrnutím toho, na čem jsme se domluvili. Většinou také připravuji jakýsi “moodboard” – s barevným spektrem svatby, druhy květin, které navrhuji použít, případně dalšími inspiračními obrázky. Pokud samozřejmě budete chtít udělat jakékoliv úpravy, je to možné : )

Tabulka s kalkulací je potom takovou mojí “kuchařkou”, když květiny připravuji, a snažím se do ní tedy napsat vše důležité (jaký mají mít kytice styl a tvar, jakou stuhou má být začištěn úvazek, barvy apod.). Prosím o pečlivou kontrolu, zda sedí všechny počty, barvy a obecně požadavky.

Kalkulace je “předběžná” z toho důvodu, že cena řezaných květin na burze se neustále trochu mění, takže nikdy se takto předem úplně přesně nedá říct, za kolik se daná květina podaří mému dodavateli v ČR nakoupit. Dalo by se však říci, že více jak 10% z odhadované částky by to být nemělo.
Konečná faktura po svatbě se rovněž může lišit i částkou za přípravu v místě svatby (obřadní místo, příprava svatební tabule apod.), pokud se nějak výrazně bude odlišovat od odhadovaného času.

Kalkulaci bude třeba z vaší strany schválit.

5. Záloha

Po doladění celé objednávky a schválení kalkulace, vám pošlu zálohovou fakturu na cca 50% celkové částky. Nejpozději 3 týdny před svatbou.

Protože jsem zakázková květinová dílna (a nemám kamenný obchod / květinářství s průběžným odbytem), květiny vždy objednávám výhradně na domluvené zakázky několik dní předem, aby byly čerstvé. V případě zrušení termínu na poslední chvíli bych pro ně neměla žádné další využití.

6a. Vyzvednutí květin

Vždy se snažím co nejvíce vyjít vstříc, takže ať už se vám více hodí vyzvednutí květin ráno před svatbou, v její předvečer nebo třeba 2 dny předem, protože s nimi pojedete někam dál a budete si svatbu připravovat svépomocí, nějak to vymyslíme : )

Pokud se nedomluvíme jinak, květiny primárně předávám na adrese svojí zahradní dílny – ul. Malá 107/41. Více informací naleznete v Kontaktech.

Na převoz kytic vám ráda zapůjčím svou přepravku (klasická ovocnářská) s dřevěným “stojanem” na sklenice s vodou, ve kterých kytice bezpečně převezete. Jen je potřeba mi ji po svatbě samozřejmě vrátit : )
Ostatní květinové dekorace ukládám na cestu do různých kartónových krabic, dle jejich velikosti.

6b. Dovoz květin a příprava na místě

Pokud jste si u mě objednali dovoz květin až na místo svatby a zároveň přípravu na místě, o nic dalšího se starat nemusíte : )

7. Vrácení zapůjčených dekorací

Pokud jste si ode mě zapůjčili některé dekorace nebo přepravku na převoz kytic, po svatbě se na jejich vrácení domluvíme v průběhu následujícího týdne. Vrácení probíhá opět primárně na adrese mé zahradní dílny – ul. Malá 107/41, případně v místě bydliště, které je nedaleko. Více informací naleznete v Kontaktech.

To samé platí i v případě, že jsem vám květiny vezla až na místo svatby, měli jste ode mě na místě zapůjčené i nějaké dekorace a rozhodli jste se, že mi je po svatbě dovezete sami.

V případě, že jste si ode mě objednali i demontáž výzdoby přímo na místě svatby, nemusíte se již o nic starat : )

8. Finální vyúčtování

Po svatbě vám pošlu fakturu, ve které bude odečten rezervační poplatek a uhrazená záloha. Prosím o její zaplacení nejpozději do jednoho týdne.

Pokud jsem zapomněla na cokoliv, co by vás zajímalo, neváhejte mi napsat nebo zavolat! Ráda vaše dotazy zodpovím : )
Káťa

Přihlaste se k odběru novinek z ateliéru, kde to KVETE.

Zásady ochrany osobních údajů.