Jak probíhá spolupráce

Zjištění dostupnosti termínu

Pokud chcete vytvořit květinovou výzdobu na svoji svatbu a líbí se vám moje práce, nejprve mi napište, případně zavolejte:

e-mail: katka.jonas@totokvete.cz
telefon: +420 728 782 819

Do e-mailu mi, prosím, napište:
– datum svatby a čas obřadu
– místo, kde se bude svatba konat

Vyplnění poptávkového formuláře

Pokud je váš termín volný, poprosím vás o vyplnění poptávkového formuláře, který se mi loni velmi osvědčil.
Já se na jeho základě dozvím všechny potřebné kontakty, údaje a udělám si představu o rozsahu požadované květinové výzdoby. Věřím, že může být užitečný i pro vás – pro utřídění myšlenek : )

Každá svatba je samozřejmě originál, takže nemusí jít napasovat na univerzální kolonky, ale to si všechno můžeme později upřesnit v e-mailu nebo na osobní schůzce.

Pokud se vám nechce vyplňovat formulář, můžete se jím alespoň inspirovat při sepisování vaší představy do e-mailu. I tak ale prosím o uvedení kontaktu – jména a příjmení obou snoubenců a e-mailu + telefonu alespoň na jednoho z vás.

Rezervace termínu

Pokud je váš termín volný, prohlédli jste si orientační Ceník , případně už jsme si společně trochu ujasnili představu o podobě květin a rozsahu výzdoby, může být vyžadováno uhrazení rezervačního poplatku, např. u svateb rezervovaných až na další rok, čili hodně v předstihu. Většinou ale žádný poplatek nevyžaduji a předpokládám, že se mi ozývají pouze vážní zájemci, vzhledem k tomu, že je ceník veřejný atd.

Rezervační poplatek ve výši 1 500 Kč je v případě následného zrušení termínu nevratný, ale jinak bude na konci odečten z celkové částky za svatbu. Zaplacením tohoto poplatku souhlasíte s využitím služeb To to KVETE a já se zavazuji k dodání květin na domluvený termín. 

Osobní setkání

Osobní setkání může předcházet nebo naopak následovat po přípravě předběžné kalkulace. Záleží na okolnostech a případných nejasnostech na obou stranách : )

Je to ideální varianta, ale pokud nežijete přímo v Hradci Králové či okolí, můžeme vše doladit po telefonu, skypu apod. či e-mailem.

Protože pracuji z domu, resp. v zahradní dílně (která, obzvlášť v zimě, není příliš pohodlná pro delší vysedávání), pro schůzky navrhuji vždy raději některou z hradeckých kaváren v centru města.

Předběžná kalkulace

Podle situace a rozsahu požadavků na květinovou výzdobu vám předběžnou kalkulaci připravím buď hned po vyplnění Poptávkového formuláře nebo až po osobní schůzce.

E-mail s kalkulací a se shrnutím toho, na čem jsme se domluvili vám přijde do 14 dnů. Většinou také připravuji jakýsi “moodboard” – s barevným spektrem svatby, druhy květin, které navrhuji použít, případně dalšími inspiračními obrázky. Pokud samozřejmě budete chtít udělat jakékoliv úpravy, je to možné : )

Tabulka s kalkulací je potom takovou mojí “kuchařkou”, když květiny připravuji, a snažím se do ní tedy napsat vše důležité (jaký mají mít kytice styl a tvar, jakou stuhou má být začištěn úvazek, barvy apod.). Prosím o pečlivou kontrolu, zda sedí všechny počty, barvy a obecně požadavky.

Kalkulace je “předběžná” z toho důvodu, že cena řezaných květin na burze se neustále trochu mění, takže nikdy se takto předem úplně přesně nedá říct, za kolik se daná květina podaří mému dodavateli v ČR nakoupit. Dalo by se však říci, že více jak 10% z odhadované částky by to být nemělo.
Konečná faktura po svatbě se rovněž může lišit i částkou za přípravu v místě svatby (obřadní místo, příprava svatební tabule apod.), pokud se nějak výrazně bude odlišovat od odhadovaného času.

Kalkulaci bude třeba z vaší strany schválit.

Záloha

Po doladění celé objednávky a schválení kalkulace, vám pošlu zálohovou fakturu na cca 50% celkové částky. Nejpozději 3 týdny před svatbou.

Protože jsem zakázková květinová dílna (a nemám kamenný obchod / květinářství s průběžným odbytem), květiny vždy objednávám výhradně na domluvené zakázky několik dní předem, aby byly čerstvé. V případě zrušení termínu na poslední chvíli bych pro ně neměla žádné další využití.

Vyzvednutí květin / dovoz květin a příprava na místě svatby

Vždy se snažím co nejvíce vyjít vstříc, takže ať už se vám více hodí vyzvednutí květin ráno před svatbou, v její předvečer nebo třeba 2 dny předem, protože s nimi pojedete někam dál a budete si svatbu připravovat svépomocí, nějak to vymyslíme : )

Pokud se nedomluvíme jinak, květiny primárně předávám na adrese svojí zahradní dílny – ul. Malá 107/41. Více informací naleznete v Kontaktech.

Na převoz kytic vám ráda zapůjčím svou přepravku (klasická ovocnářská) s dřevěným “stojanem” na sklenice s vodou, ve kterých kytice bezpečně převezete. Jen je potřeba mi ji po svatbě samozřejmě vrátit : )
Ostatní květinové dekorace ukládám na cestu do různých kartónových krabic, dle jejich velikosti.

Pokud jste si u mě objednali dovoz květin až na místo svatby a zároveň přípravu na místě, o nic dalšího se starat nemusíte : )

Vrácení zapůjčených dekorací

Pokud jste si ode mě zapůjčili některé dekorace nebo přepravku na převoz kytic, po svatbě se na jejich vrácení domluvíme v průběhu následujícího týdne. Vrácení probíhá opět primárně na adrese mé zahradní dílny – ul. Malá 107/41, případně v místě bydliště, které je nedaleko. Více informací naleznete v Kontaktech.

To samé platí i v případě, že jsem vám květiny vezla až na místo svatby, měli jste ode mě na místě zapůjčené i nějaké dekorace a rozhodli jste se, že mi je po svatbě dovezete sami.

V případě, že jste si ode mě objednali i demontáž výzdoby přímo na místě svatby, nemusíte se již o nic starat : )

Finální vyúčtování

Po svatbě vám pošlu fakturu, ve které bude odečten rezervační poplatek a uhrazená záloha. Prosím o její zaplacení nejpozději do jednoho týdne.

Pokud jsem zapomněla na cokoliv, co by vás zajímalo, neváhejte mi napsat nebo zavolat! Ráda vaše dotazy zodpovím : )
Káťa

Přihlaste se k odběru novinek z ateliéru, kde to KVETE.

Zásady ochrany osobních údajů.