ZAHRADA NA CHLUMKU

Tato zahrada se nachází v historickém centru menší obce, nedaleko poutního kostela. Návrh zahrady přirozeně navazuje na citlivou rekonstrukci přilehlé opukové zdi a stavbu elegantního zahradního domečku dle návrhu samotné paní majitelky.
Cílem projektu bylo především vyčištění a nové funkční uspořádání prostoru, který trpěl především nesouvislými výsadbami dřevin náročnými na údržbu.
Zahrada je nyní rozdělena na několik funkčních zón – pobytovou odpočinkovou zónu se zahradním domečkem a letní kuchyní, užitkovou část v západní cípu pozemku a okrasné části, sloužící jednak jako “reprezentační” prostor u vstupu na zahradu, ale i pro potěšení pohledem z okna obývacího pokoje.
Celý svah kolem zahradního domečku bude domodelován a osázen okrasnými keři. Předzahrádka bude trochu “vyčištěna” a osázena především trvalkami. Stávající oblíbená růže paní majitelky zde samozřejmě zůstane.
Také užitková část bude řešena geometricky, pomocí vyvýšených záhonů a jahodové pyramidy.
Celková barevnost zahrady je na přání paní majitelky řešena v elegantní kombinaci zeleno-bílé s dotekem žluté a především vínově červené.

rozloha zahrady: cca 600 m²
odevzdáno:  odevzdána studie a prováděcí dokumentace
realizace: majitelé svépomocí, s pomocí realizační firmy pro určité části a s naším autorským dohledem
rok: 2017