ZAHRADA STŘEDOMOŘSKÁ

Mladá rodina, která zde žije, ráda cestuje, miluje moře, oceán a teplo. Hlavním požadavkem bylo přenést právě tu “mořskou” atmosféru i na zahradu. V létě jezdí na delší dovolené, takže o zahradu se nebude mít kdo starat. Manželé mají rádi přírodní materiály a celý svůj domov postupně (a velice zručně) budují vlastníma rukama.
Jednou z největších předností této zahrady je výhled do okolní krajiny. Cílem tedy nebylo zahradu odclonit a uzavřít, ale výhled spíše jen orámovat výsadbami a celou zahradu především rozdělit na funkční celky. Přední část zahrady se naopak nachází přímo u rušné silnice, takže zde bude vybudován plot v podobě vyšší dřevěné stěny a celý prostor bude sloužit především k parkování a dalším praktickým věcem jako je skrytí popelnic v přístřešku nebo uskladnění dřeva v dřevníku. Přímo u hlavního vchodu do domu, ale nebude chybět atraktivní trvalkový záhon a podél plotu bude vysázena řada sloupovitých jalovců.
Protože požadavkem byla nízká úroveň údržby, jsou okrasné záhony komponovanými spíše jako přírodě blízká společenstva do sucha, kterým nebude vadit absence zalévání a údržby během delší dovolené v létě.

rozloha zahrady: 750 m²
odevzdáno:  studie a prováděcí dokumentace
rok: 2017